Ankara Model Konseri

Diğer Masallar adını verdiği albümü ile beklenen yükselişini yapan Model konseri ile müzikseverlerle buluşuyor.

Model Konseri 
Armada Alışveriş Ve İş Merkezi

Tarih Saat: 20 Haz – 20:00

 Armada Alışveriş Ve İş Merkezi

İlk olarak isimlerini Roxy Müzik Günleri’nde Billboard özel ödülüyle A Due Carmen olarak duyduğumuz topluluk, o dönemde ska-pop olarak tanımlayacağımız bir müzik icra ediyordu. 2008 yılında isimlerini Model olarak değiştirmeleri hem müziklerine hem de duruşlarına yansıdı.

Perili Sirk adını verdikleri ilk albümlerini 2009 yılında müzikseverlerin beğenisine sunan Model bu albümde Levent Yüksel ile Bak Bir Varmış Bir Yokmuş şarkısına düet yaptı. Diğer Masallar adını verdikleri ikinci albümlerini 2011 yılının Şubat’ında Demir Demirkan prodüktörlüğünde yayınladılar. Grup bu dönem içerisinde AFM, Algida, Herbalife, Sinpaş gibi markalar için jingle çalışmaları yaptı. Diğer Masallar albümünden yayınlanan Buzdan Şato, Pembe Mezarlık, Değmesin Ellerimiz ve Bir Melek Vardı şarkıları çok beğenildi ve grubun daha büyük kitleler tarafından tanınmasına yardımcı oldu.

Model Albümleri

  • Perili Sirk (2009)
  • Diğer Masallar (2011)

Grup Üyeleri

FATMA TURGUT – VOKAL

2 Ocak 1984 Aydın doğumlu Fatma Turgut, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Klasik Gitar bölümünü bitirdi. Müziğe henü 13 yaşındayken kendisine hediye edilen klasik gitarla başlayan sanatçının şarkı söylemeye başlaması da aynı döneme denk gelit. Birçok müzik grubuyla çalışmalar yapıp sahne aldı. İstanbul’a yerleşmeden önce İzmir’de çeşitli müzik dershanelerinde 3 yıl öğretmenlik yaptı. 2007 yılında MODEL’e katıldı; 2009 yılında MODEL’le birlikte İstanbul’a yerleşti. Çalışmalarına MODEL ile birlikte İstanbul’da devam etmekte ve 13 yıldır büyük bir aşkla şarkı söylemekte.

OKAN IŞIK – GİTAR

9 Mart 1986 İzmir doğumlu Okan Işık, Ege Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunudur. Lise yıllarında abisinin aldığı klasik gitarla müziğe başladı. MODEL grubunun diğer elemanlarıyla beraber İstanbul’a yerleştikten sonra şu sıralar burslu olarak Galatasaray İTM’den ses mühendisliği eğitimi alıyor ve aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesinde makine mühendisliği yüksek lisansını tamamladı. MODEL’deki görevinin dışında çeşitli müzik stüdyolarında çalışmaktadır.

CAN TEMİZ – BAS GİTAR

1987 İzmir doğumlu Can Temiz ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. Müziğe ortaokulda ablasının aldığı klasik gitarla başlayan sanatçı 11 yaşındayken bu gitarla ilk bestelerini yapmaya başladı. 13 yaşında ilk bas gitarını eline aldı. 2004’te Ege Üniversitesi Biyokimya Bölümü’ne girdi. Birkaç sene çeşitli gruplarla eğlencelik çalışmalara imza attıktan sonra 2005 Eylül’ünde Okan ve Aşkın ile beraber, daha sonra Serkan ve Fatma’nın katılımıyla MODEL adını alacak olan A due Carmen grubunu kurdu. 2009 Ocak ayında MODEL ile birlikte İstanbul’a taşındı. 2010 Eylül ayında Portfolio Yaratıcı Reklamcılık Okulu’na kabul edildi ve Kasım ayında eğitimini tamamladı.

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.