Akordiyon Kursu

 Akordiyon Kursu (Akordeon,Akordion) Ankara: Bir körüğü harekete geçirmekle yaratılan hava akımının etkilediği serbest metal dillerinin titreşmesiyle ses çıkaran havalı çalgıdır.Bir ya da iki kılavuz ile bir körükten oluşan akordiyonda, serbest metal dillerin titreşmesi, klavyenin tuşlarına basmakla sağlanır. 1829’da, Viyanalı org ve piyano yapımcısı Cyrillus Demian, tek tek klavyeli küçük bir çalgı olan akordiyon için bir ihtira beratı aldı. Kısa sürede, birçok firma bu yenin çalgının üretimine girişti.

“Diatonik akordiyon” denilen ve diyezli ya da bemollü sesleri veremeyen bu çalgı, köylere kadar yayıldı. 1880’de,ikiklavyeli kromatik akordiyon gerçekleştirildi. Diyezli ve bemollü sesleri de verebilen bu yeni akordiyon, kısa sürede çok tutundu. 1940’da daha da gelişti ve konser akordiyonu adını aldı. George Auric veJean Françaix gibi besteciler bu çalgı için birçok parça bestelediler. Akordiyon ismine ilk patent ise 1829’da, Viyanalı org ve piyano yapımcısı Cyrillus Demian tarafından günümüzdeki akordiyona çok da benzemeyen tek klavyeli küçük bir çalgı alındı. Kısa sürede, birçok firma bu yenin çalgının üretimine girişti. “Diyatonik akordiyon” denilen ve diyezli ya da bemollü sesleri veremeyen bu çalgı, köylere kadar yayıldı. 1880’de,iki klavyeli kromatik akordiyon gerçekleştirildi. Diyezli ve bemollü sesleri de verebilen bu yeni akordiyon, kısa sürede çok tutundu. 1940’da daha da gelişti ve konser akordiyonu adını aldı. George Auric ve Jean Françaix gibi besteciler bu çalgı için birçok parça bestelediler.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Akordiyon DERSi ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not: Akordiyon Kursu derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.

Yeni Enstrüman Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli Enstrüman alabilme şansınızda olabilecektir.

Senkron Müzik

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Akordiyon eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Akordiyon Kursu Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Akordiyon Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecelik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

3 Cevap “Akordiyon Kursu”

  1. Emre dedi ki:

    Merhabalar sitemizdeki iletişim bölümünde yer alan telefonlarımızdan bize ulaşırsaniz ayrıntılı bilgi verebiliriz yada isterseniz Biz Sizi Arayalım bölümüne yazarsanız biz size ulaşırız.

  2. Gülbala nakip dedi ki:

    İyi akşamlar. Kurs için bilgi almak şstiyorum. Ne zamanlar oluyor nerede oluyor ve fiyatları nasıl? Çok teşekkürler 🙂

  3. dilek dedi ki:

    akardiyon kursu hakkında bilgi almak ve öğrenmek istiyorum bilgi verirseniz çok teşekkür ederim

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.