RockSchool Sertifika ve Diploma Programı

1991 yılında İngiltere’de Kurulan , dünyanın ilk ve tek uluslar arası Pop&Rock sınav kuruludur. İngiltere dışında 18 ülkede olan organizasyon , öğrenciler , öğretmenler , amatör yada profosyonel tüm müzisyenler için sınav düzenleyerek uluslararası geçerliği olan bir sertifika alma ve seviyelerini belgelendirme programıdır.

Sınavlar Aşamalı Sınavlar ve diploma sınavları olmak üzere iki bölüme ayrılır.Aşamalı sınavlar hazırlık aşamasından başlayıp 8. aşamaya kadar giden sertifa sınavlarından oluşur.Aşamalı sınavlar ; sertifika , performans sertifikası ve band sınavları olmak üzere 3e ayrılır.

Band sınavları grup olarak müzik yapmak isteyenlere yöneliktir. En az 1 gitarist ,  1 bas gitarist ve 1 bateristen oluşan bir topluluk , sınav parçaları grupça çalınır.

Diploma sınavları öğretmenlik ve performans olmak üzere 2 ana bölüme ayrılır.Her birinin kendi içinde 2 seviyesi vardır. Level 4 adı verilen seviye üniversite lisans 1 . sınıf düzeyine eşittir. Level 6 ise üniversite lisans seviyesidir.

RockSchool Elektro Gitar , Bas Gitar , Bateri , Vokal , Popüler Piyano , Keyboard ve Band dallarında ölçme ve değerlendirme faaliyetlerini sürdüren bir kurumdur. .

Türkiyeye gelecek RockSchool Sınayıcıs önünde bir performans ile uluslar arası sertifika veya diploma almaya hak kazanabilir , müzikteki seviyenizi belgelendirebilirsiniz.

 

2 Cevap “RockSchool Sertifika ve Diploma Programı”

  1. kutray gonenmıs dedi ki:

    ben elektro gitar çalıyorum su an jazz ile ilgileniyorum lise son sınıftayım sertifikalarla ve yurtdışı bursları hakkında bilgi almak istiyorum saygılarımla

    • Senkron Müzik dedi ki:

      Trinity College ve Rochshool 2 Tür sertifika programımız vardır.Jazz istediğiniz için Trinity College Sertifika ve Diploma programlarına hazırlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle de merkezimize gelip, seviye tespitinin yapılması gerekmektedir. 0312 424 19 10 u arayarak veya Ön kayıt bırakarak geri dönüş sağlanabilir. İyi günler dileriz.

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.