31. Uluslararası Ankara Müzik Festivali

Bu yıl 4-30 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 31. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Ankaralı müzikseverlere dopdolu bir program sunuyor. 

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen festivalde açılışı Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Çaykovski ve Frank’ın eserlerini seslendireceği konser ile yapıyor.

Bach’ın yapıtları üzerinde uzmanlaşmış Alman çellist Pieter Wispelwey, Avrupa’daki festivallerin aranan topluluğu Borodin Quartet ve piyanist Alexei Volodin, Venezuella varoşlarından müzikle fışkıran Simon Bolivar Quartet, bir Türk ve üç Yunan müzisyenden oluşan Atina’nın aranan dörtlüsü Tetraktys Quartet, vokal, çello ve gitarı buluşturan Trio Anka, Hollanda’dan Duo Pehlivanlı-Safonova viyola-piyano ikilisi festival programını oda müziği dalında zenginleştirip renklendiren topluluklar.

Pink Floyd, Liszt ve Piazzola sevenler için, üç konsepti aynı konserde Londra merkezli çalışan genç piyanist Ayşe Deniz Gökçin buluşturuyor. Pink Floyd uyarlamalı topluluğun da beğenisini kazanarak internette tıklanma rekorları kıran Ayşe Deniz Gökçin, Güney Amerika ve Avrupa’dan peşpeşe aldığı davetlerle verdiği konserlerden sonra, bu düzenlemelerini ilk kez Ankara’da seslendirecek.

Geniş kitlelerin beğenisini kazanmış ünlü gitarist Al di Meola da, yepyeni konseptiyle 31. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin dikkati çeken konuklarından biri. Al di Meola,“Beatles and More” adını verdiği konserinde Beatles parçalarını bir yaylı çalgılar dörtlüsü ve kendi triosuyla birlikte 3000 kişilik Congresium salonunda seslendirecek.

Ankara’nın bu yüksek kapasiteli salonu Festivalde, Türkiye’de ilk kez “Ballet Nacional de Espana / İspanya Devlet Balesi”nin flamenko gösterisine de sahne olacak. Festivalin kapanışı da gene Congresium’da, dünyanın en ünlü Rus topluluklarından biri olan Vladimir Ponkin şefliğindeki büyük Ossipov Balalayka Orkestrası ile yapılacak. Konserde senfonik balalayka orkestrası bazı parçalarda mezzosoprano Irina Dolzhenko ile tenor Alexander Zakharov’a da eşlik edecek.

Biletler www.biletix.com ‘dan temin edilebilir.

www.ankarafestival.com

04 Nisan 2014   Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası  – MEB Şura Salonu

05 Nisan 2014  Kazakistan Devlet Oda Orkestrası – MEB Şura Salonu

07 Nisan 2014 Trio Anka – Resim Heykel Müzesi

08 Nisan 2014 Pieter Wispelwey -MEB Şura Salonu

09 Nisan 2014 Orkestra Akademik Başkent – MEB Şura Salonu

10 Nisan 2014 Ayşedeniz Gökçin – MEB Şura Salonu

11 Nisan 2014 Ballet Nacional De Espena – Congresium

12 Nisan 2014 Bilkent Senkron Orkestrası – Bilkent Konser Salonu

14 Nisan 2014 Esra Pehlivanlı & Anastasia Safanova – Resim Heykel Müzesi

15 Nisan 2014 Borodin Quartet ve Alexei Volodin -MEB Şura Salonu

16 Nisan 2014 Szymanowski Aşkın Yolunda – Kavuşma – MEB Şura Salonu

17 Nisan 2014 Al di Meola Playes Beatles & More – Congresium

18 Nisan 2014 Celil Refik Kaya Klasik Gitar Resitali – Odtü Kemal Kurdaş Salonu

19 Nisan 2014 Kataklo Akrobatik Dans Tiyatrosu – MEB Şura Salonu

21 Nisan 2014 Tetrakyts String Quartet – Resim Heykel Müzesi

22 Nisan 2014 Simon Bolivar Quartet – MEB Şura Salonu

25 Nisan 2014 Wroclaw Filarmoni Korosu Solistleri – Bilkent Konser salonu

30 Nisan 2014 Rusya Assipov Balalayka Orsktrası – Congresium

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.