Klasik – Pop – Flamenco Gitar Kursu

Ankara Gitar Kursu / Dersi

Gitar Kurslarımız Ankara Kızılay , Batıkent , Yıldız Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımızla mevcuttur ;

Gitar Derslerimiz / Kurslarımız ; Gitar dersi öğrenmek uzun bir süreç istemektedir. Bir-iki günle başarılacak bir iş değildir. Gitar kursumuza geldiğinizde sizlere önerecekleri şey haftada 1 ders saati ve ay da 4 saatlik bir süreç olacaktır. Gitar çalmak diğer müzik enstrümanlarına göre biraz daha kompleks olduğu için eğitim süreci de uzundur. Öncelikle nota bilgisinin olması gereklidir. Bunun için teorik eğitimler verilmektedir. Pratik eğitimler de zaman içine yayılmaktadır. Bu arada gitar, müzik aletleri arasında ikinci el piyasasında en fazla rağbet edilen enstrümanlardan birisidir.

Gitar çalmak bir ayrıcalıktır. Gitar çalmayı öğrenmek için ihtiyacınız olan şey büyük bir gitar sevgisi ve azim. Bunun dışında haftada ayıracağınız 1 saatlik bir zamanla gitar öğrenme sürecine girebilirsiniz. Bu süreç uzun olsa da aslında çok zevkli bir süreçtir.

Merkezimizde Klasik Gitar , Pop Gitar , Akustik Gitar ve Flamenko Gitar Eğitimi Almanız mümkündür. 

Klasik Gitar Kursu

Klasik Gitar Kursu / Dersi Ankara ;  Klasik gitara başlangıç olarak birinci pozisyon temel alındığında, eğitimde şöyle bir sıralama izlemek mümkündür;

 1. Temel oturuş tekniği,

 2. Tutuş tekniği,

 3. Sağ el tekniği,

 4. Boş tellerde notalar,

 5. Arpej tekniğine giriş,

 6. Birinci pozisyonda, perdelerde notalar ve sağ el tekniği, (Parçalara giriş)

 7. Akorlara giriş,

 8. Bağ tekniği,

 9. Apoyando, tirando vuruşu ile koordinasyon çalışmaları,

 10. Arpej tekniğini geliştirilmesi,

 

11      Dizi çalışmaları

12      İkinci pozisyon, (Rönesans ve Klasik dönem parçaları*

13      Üçüncü pozisyon ve yarım bare tekniği,

14      Beşinci pozisyon

15      Tam bare tekniği,

16      Vibrato ve ton çalışmaları, (Romantik dönem parçaları*)

17      Süslemeler,

18     Yedinci pozisyon,

19      Harmonik tekniği,

20     İleri arpej teknikleri, ( Çağdaş dönem parçaları*)

21      Stil bilgisi ve süslemeler. ( Barok dönem parçaları*)

 Parçalar dönemin özelliklerini yansıtmakla birlikte öğrencinin teknik seviyesiyle sınırlıdır.

Bu eğitim ve çalışma sıralaması, pozisyon çalışmaları dışında isteğe göre özelleştirilebilecek bir sıralamadır. Yine de klasik gitarda bağ tekniği ve süslemelerde olduğu gibi, birbirine sıralı-koşulu biçimde birbirine sıkıca bağlı tekniklerin olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Parça çalma aşaması, klasik gitarda en az bir pozisyona hakim olma koşuluna dayanır. Pozisyon ve teknik bilgi geliştikçe icra edilen parçaların seviyesi artacaktır.

Akustik Gitar Kursu

Akustik Gitar, genelde gövde ve saptan meydana gelmiş altı telli bir enstrüman’dır. Akustik gitar klasik gitara göre, gövdesi daha geniş ve basık, sapı daha ince ve sert ağaçtan yapılmıştır. Klasik gitardan en önemli farkı, tellerinin tümünün çelikten olmasıdır. İlk dört teli çelik üzerine sarımlı kalın tellerden, diğer iki teli ise sarımsız çelik tellerden meydana gelmiştir. Bu özelliğinden dolayı klasik gitara nazaran daha sert ve daha temiz ses verir.

Akustik gitarlar genellikle pena ile çalınır. Daha çok rock, jazz ve blues müzik türleri için tercih edilen bir gitar türüdür. Bizde akustik gitar derslerimiz sırasında bu tarzlardan öğrenmek istediğiniz tarz doğrultusunda bir program hazırlayarak herkesin beklentileri doğrultusunda öğrenciyi sıkmayacak bir yol izlemekteyiz.

Flamenco Gitar Kursu

Başlangıç olarak 1800 lü yıllara dayanan Flamenco müziğinin günümüzde ki haline geçiş dönemi 1910 yıllarına dayanmaktadır. Güney İspanya(Endülüs bölgesi) nın sınırlarında doğmuş,Arap ve İspanyol çingenelerinin etkileşmesiyle ortaya çıkan folklorik bir müziktir. Özellikle dans figürlerinde ki değişimle flamenco yepyeni bir boyut kazanmıştır..Palo denilen usülleri,biçimleri olan formlara sahiptir.Teknik anlamda çok çeşitliliği olan zor bir müzik tarzıdır.Kompas bilgisi,Teknik bilgisi,Vurguları çok önemlidir.Sabicas la duyulmaya başlayan Flamenco,Paco de Lucia nın önderliğinde Nuevo Flamenco dönemine geçmiştir ve hızla gelişmektedir.

MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM GİTAR DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not: Klasik ve Pop Gitar derslerimiz bire bir özel veya grup dersleri şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için  haftada 1 saat lik programlar halinde ; 3 veya daha çok kişili gruplarda haftada 2 saatlik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarakta bire bir özel derslerimiz haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.
 Not: Flamenko Gitar derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.

Not : Yeni Gitar’a başlayacak öğrencilerimizin enstrüman alabilmesi için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından indirimli gitar alabilme şansı olacaktır.

 

Senkron Müzik Klasik Gitar Kursu / Dersi Ankara

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Klasik Gitar eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Gitar Kursu Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Öğretmenlik düzeyinde veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

Trinity College Klasik Gitar  Konservatuvar ve Müzik Öğretmenliği Diploma Programı Ayrıntılı Bilgi İçin ;

https://www.senkronmuzikkursu.com/muzik-hakkinda/trinity-guildhall-diploma-programi.html

Gitar Çalmayı Öğrenmek İçin Ne Yapmak Lazım?

12 Cevap “Klasik – Pop – Flamenco Gitar Kursu”

 1. Ftamanaz Çelebioğlu dedi ki:

  Nekadardır öğrenme imkanımız varmı acaba ?

 2. Battal KUŞ dedi ki:

  Merhaba,
  9 yaşında ki kızım için araştırıyorum. Ders tarihleri ve fiyat bilgisi hakkında bilgi alabilirmiyim ..

 3. ahmet dedi ki:

  Ne kadarlık bi süre içerisinde herhangi bi parça öğrenebiliriz

  • Emre dedi ki:

   Bu süre tamamen kişinin çalışması ve ne tür eser çalacağıyla ilgili değişiklik göstermektedir. Müziğin sonu olmadığı için kendiniz ne zaman tam anlamıyla olur derseniz ozamana kadar sürecektir…

 4. beste dedi ki:

  Acaba klasik gitar fiyatları ne kadar

 5. aslı dedi ki:

  13 yaşındayım bu gitar kursuna katılmayı düşünüyorum annem ve babam bu kursun ücretini merak ediyorlar akustik gitar çalmak istiyorum biraz başladım yaklaşık bir ay kadar çoğu teknikleri biliyorum pena ile çlayorum parmak alıştırmaları yaptım acaba kursun ücreti ne kadar

 6. hasan dedi ki:

  uzaktan eğitiminiz var mı

 7. Anıl dedi ki:

  Merhaba, klasik veya flamenco gitar kurslarınıza katılmak istiyorum. 19 yaşındayım bugüne kadar hiç bir enstrüman çalmayı denemedim ama gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. Klasik gitar sınıflarınızdaki yaş ortalaması ne durumdadır? Ayrıca ücretler konusunda bilgilendirebilirseniz çok mutlu olurum.

  • Senkron Müzik dedi ki:

   Grup Derslerimiz 2 kişiyle sınırlı olduğu için yaşınıza ve seviyenize uygun öğrencileri bir araya getirerek Klasik Gitar Programlarımızı başlatıyoruz. ÜCretlendirme ve Ayrıntılı bilgi için lütfen 0312 424 19 10 u aramanızı rica ederiz.

 8. Flamenko gitar kursu bulmak gerçekten zor oluyor, sizin gibi başarılı bir kurumun bu eğitimi vermesi çok güzel. İyi çalışmalar.

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.