Kaçak Kurslar Hakkında Bilgilendirme !!

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL SENKRON MÜZİK KURSU

Senkron Müzik Kursu 2006 yılında  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı faaliyet göstererek ; Güzel Sanatlar Fakülteleri , Müzik Öğretmenliği  , Müzik Bölümü , Konservatuvar ve hobi amaçlı gelen öğrencilere sadece ve sadece müzik eğitimi vererek öğrenci yetiştirmektedir. Senkron Müzik  uzman kadrosuyla uzun yıllardır sanatseverlere bir marka olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Taklidimiz olan ve isim benzerliğimizi kullanan merdiven altı korsan müzik kurslarından çocuklarınızı uzak tutunuz. Senkron Müzik Eğitim Merkezinin Kızılay – Çankaya ‘dan başka bir semtte şubesi bulunmamaktadır.

Ülkemizde 5580 saylı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na uymayan Kurs açılamaz. Ne eğitimi verilirse verilsin, Milli Eğitim Bakanlığın dan ruhsat almak kesin koşuldur. Aksi halde açılmış olan kurumlara “Kaçak Kurs” prosedürü uygulanır ve kurum kapatılır

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmayan kaçak olarak her türlü eğitimi veriyoruz diyerek yanıltıcı reklamlarla sizleri aldatan bu kurumlardan kendinizi sakınınız, gerekirse gerekli merci ve makamlara lütfen yazılı veya sözlü olarak şikâyet edebilirsiniz.

T.C M.E.B ruhsatı ve program izni olmadan, kaçak olarak eğitim veren ve kurumumuzun adını kullanan kaçak müzik kurslarını www.meb.gov.tr internet sitesine veya ankara il milli eğitim müdürlüğüne 0 312 212 66 40 0 Nolu telefonu arayarak bildirebilirsiniz.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne soracağınız sorular içerisinde, Kurumun ruhsatını kurumun hangi kurs programlarını veriyor veya verebilir izinleri var mıdır? Diye lütfen sorunuz. Bu bir vatandaşlık görevinizdir. Kaçak müzik kurslarına çocuklarınızı lütfen emanet etmeyiniz.

Resmi kurumlarda aldığınız eğitim devlet denetimindedir. Eğitimin her safhası kayıt altına alınır, denetlenir ve gerekli görülmesi halinde soruşturmaya tabi tutulabilir.

Kaçak kurslarda herhangi bir kişi, yeterliliği ve pedagojik özellikleri dikkate alınmaksızın istihdam edilebilir.

Kişi ya da işletme hiçbir hareketinden sorumluluk duymayabilir. Bu konuda hiçbir hak arama merci bulunmamaktadır.

Resmi kurumlarda Hiyerarşik sistematik özenle tesis edilir, kurum bütün halinde bir sistemin içerisinde hareket eder, eğitimin aksamasına veya herhangi bir sebeple eğitim kalitesinin azalmasına izin verilmez. Sistem dahilinde belirlenen müfredatlar işlenir ve gidişat takip edilir.

Kaçak ve korsan eğitim veren, neyi verip neyi vermediğini bilmediğiniz yerlerden, lütfen kendinizi sakınınız. . Siz siz olun geleceğinizi yalan yanlış yerlere emanet ederek umutlarınızı karanlığa gömmeyiniz.Kurs ararken milli eğitim bakanlığına bağlı müzik kursu olmasına dikkat ediniz. Gelişim çağındaki çocuklarımızın yanlış ellerde eğitim görmelerine lütfen izin vermeyelim.

Tüm Veli ve Öğrencilerin Dikkatine…

Saygılarımızla…

T.C. M.E.B. Özel Senkron Müzik Kursu

Selanik Caddesi 41 / 11 Kızılay – Ankara

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.