Trinity College London of Music Diploma Programı

Dünyanın En iyi 100 Üniversitesinden biri olan Trinity College’dan Sertifika ve Diploma Programlarımıza katılarak kendinizi belgelendirebilirsiniz..


 

Trinity College Dublin , the University of Dublin ,İreland ’a bağlı Trinity College of London dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında en üst sıralarda yer alan bir müzik okuludur. Müzik eğitimi alanların uluslararası dolaşım, çalışma ve eğitim alma imkanlarını arttırmak üzere oluşturulan Trinity College of Music sistemi  Türkiye’de sadece belli ve seçkin kurumlarda eğitimi verilmek ve sınavları yapılmak üzere yetkilendirilmiştir. Kurumumuz  müzik eğitimini ciddiye almaktadır bu nedenle ,eğitim sisteminin, dünya standartlarıyla aynı paralelde yürütülmesini sağlamayı ve Türkiyede ki müzik öğrencilerinin uluslararası standartlara  uygun metotlar ile eğitim aldıklarını belgelemeyi amaçlamaktadır.

 

Trinity College düşünce bağımsızlığına önem veren öğrencileri birey olarak fırsat sunarak özgür bir ortam hazırlar ve aynı zamanda da harika bir konuma sahiptir.

Üniversite öğrencilerinin öğrenme deneyiminin artırılması ve herkes için erişim eşitliği sağlayarak iyi bir araştırma ve öğretim ortamı sunar.

Diplomaların belgelenebilir olması yurt dışında ki üniversitelerin uygulamakta oldukları yeni düzene göre, not ortalaması kadar önemlidir.Müzik dışında herhangi bir bölümde okuyan öğrenciler için master ve lisans başvurularında meslek dışı bir hobi edinmek bireyin kişisel gelişimine verdiği önemi vurgulamakta olup sınav puanlarıyla birlikte geçerliliği olan bir diplomayla kabulleri kolaylaştırmaktadır. Trinity diplomaları bu tür başvurularda referans gösterilmek üzere uygun diplomalarıdır.

Uluslararası belgelendirme sistemleri içersin de dünyada en tanınan ve akademik anlamda da en çok tercih edilen sınav sistemi olan bu program katılımcılarına hem sertifika hem de diploma imkanı sunarak ilkokul seviyesinden yüksek lisans seviyesine kadar her türlü eğitimi belgelendiriyor.

Lise seviyesinde verdiği belge ise lise diploması olarak kabul edilen ve dünyanın her yerinde geçerli olarak müzik alanında yüksek öğrenim kariyeri olanlara ciddi bir referans olmaktadır. Akreditasyonlu Lise belgesine sahip olmak için normal lise eğitim süresinde açıktan takip edilecek olan bu program sayesinde öğrenciler liselerinden mezun olurken buradan alacakları diğer bir diploma ile de çift diploma sahibi olacaklardır üstelik dünyanın her yerinde geçerli olan.

Programın Üniversite bölümü ise; 3 yıl süren bir süreçte Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans olmak üzere 3 akademik seviyede ve Öğretmenlik, Performans Sanatçılığı ve Kompozisyon olmak üzere de        3 ayrı alandan birinden mezun olma imkanı sunmaktadır.

Yüksek Lisansın Öğretmenlik bölümünden mezun olan birisi, Dünyanın her yerindeki Üniversitelerinde, Konservatuarlarında, Müzik okullarında Liselerinde ve her türlü örgün ve yaygın eğitim kurumlarında çalışabilirler.

Çünkü belgeleri tüm dünya tarafından akredite edilmiş dünyanın en yaygın sınav sisteminden birinden TRİNİTY COLLEGE LONDON dan mezun olduğu için geçerlilik taşımaktadır.

Trinity sertifikaları, eğitim ve iş alanında Müziği yeterli derecede anlayıp, güvenle kullandığınızı gösteren uluslararası akreditasyonlu bir belgedir.8 seviyeden oluşan sınav basamakları başarıya ulaşmanızı hızlandıracak, Trinity’nin sunduğu rahat sınav ortamı sizi stresten uzaklaştıracaktır.

Trinity College London 1877 yılında kurulmuş  Piyano , Gitar , Yan Flüt , Keman , Viyola , Çello , Teori , Obua , Klarnet , Fagot , Korno , Org , Saksafon , Vurmalı Çalıgılar , Bateri , Arp , Şan  dallarında ölçme ve değerlendirme faaliyetlerini sürdüren bir kurumdur. .

İngiltere’de QCA (Qualifications and Curriculum Authority) tarafından ‘UK National Qualifications Framework’ akreditasyonuna sahip sınavları Trinity College Londan tarafından verilmektedir. Diğer ülkelerde ise, Eğitim Bakanlıkları’, ‘Bölgesel ve Yerel yönetim Eğitim Departmanları’, British Council, Üniversiteler, Özel Kurumlar nezdinde çeşitli akreditasyonlara sahiptir.

2007 Ylında Guildhall School of Music and Drama Sınavları ile birleşerek TRİNİTY GUİLDHALL adını almıştır.Bugün 60 farklı ülkede sertifika ve diploma sınavları gerçekleşmektedir.

Trinity Guildhall  müzik lisesi diploması dışında Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans programları da bulunmaktadır.

Programa katılabilmek için müziksel işitme becerisine sahip olmak gerekmektedir bunun için lütfen sizin için ücretsiz düzenlediğimiz  test randevusu için Senkron Müzik’e ulaşınız.

 

TRINITY COLLEGE LONDON  SINAVLARININ UYGULANMASINDAKİ OLUMLU FAKTÖRLER:

1.      Her öğrencinin kendi seviyesinde sınava girme şansının olması-bu durumda öğrenci olması gereken yere yetişme çabasından çok kendi bulunduğu seviye içinde değerlendirilir.

2.      Sınav sonrasında hem öğrencilere hem de okula yönelik geri bildirim raporunun hazırlanması-böyle bir rapor şu anda bulunulan durumu saptadığı gibi gelişmesi gereken yönlerin de aydınlanması konusunda fayda sağlar.

3.      Okulda uygulanan Müzik dersleri hakkında geri bildirim sağlar.

4.      Öğrenciler, gerçek hayatta olduğu gibi kendi istedikleri ve ilgi duydukları konularda enstrüman çalarak sınava girerler.

5.      Öğretmenlere, sınav öncesi her seviyeden beklenen yapıların açıklandığı çalışma kağıdı örnekleri verilir. Bu çalışma kağıtları Trinity College London uzmanları tarafından hazırlanır.

6.      Sınavlar profesyonel sınav uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

7.      Sınavı yapan kişilerin hepsi Trinity College London bünyesindeki kişilerden seçilir.

9.      Geçme veya kalma gibi çok kesin çizgilerle çizilmiş olan sonuçların yerine öğrencilerin gerçek hazır bulunurlukları ölçülür.

10. Gerçek hayatta olduğu gibi her iki tarafta birbirine soru sorar. Soru soran taraf yalnızca sınavı yapan kişi değildir.

11. Sınavın öğrencinin kendi okulunda gerçekleşmesi öğrenciyi motive eden ve rahatlatan bir faktördür.

12. Müzik becerisi her zaman ölçülmesi en zor olan beceridir. Böylesine uluslararası geçerliliği olan bir sınav ile bu becerinin ölçülebilmesi hem öğrencinin hem de okulun durumuna net bir ölçüm getirebilecektir.

 13.Sınav sonuçlarını, hemen sınav sonrasında açıklanabilmekte ancak resmi sertifikalar İngiltere’den 6-8 hafta içinde ulaştırılmaktadır.

 

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.