Klarnet Kursu

Klarnet Kursu / Dersi Ankara

Klarnet Kurslarımız Hakkında Ayrıntılı Bilgi ;

 Yeni başlayan öğrencilerin henüz dudak ve yüz kasları gelişmediği için klarnet üflerken ilk etapta bazı zorluklar ile karşılaşması mümkündür. Bu zorluklar ise doğru ses frekansını verememe , iyi bir ton verememe gibi teknik sorunlar olabilir.Bu yüzden yeni başlayanlar önce uzun ses üfleme çalışmaları yapmak zorundadırlar.Ancak bu çalışmada da gerekli verimi alabilmek için klarnetimizi ağzımıza uygun bir pozisyonda yerleştirme ve bu pozisyonu oturtma çalışması yapmalılardır

Klarnet ağızlığının dudağa yerleştirme çalışması konusunda ise ağızlığın üst kısmına üst dişlerimiz destek alınacak şekilde oturtulur ve alt dudak hafifçe içeri doğru bükülüp , bekin ağzımızda kalan kısmı yaklaşık 1 cm olacak şekilde alt dişlerin üzerine yerleştirilir.

Bekin ağaza nasıl alındığını ve beki dudağa oturtma çalışmasını yaptıktan sonra doğru sesi çıkartma çalışmasına geçilebilinir.

Daha öncede bahsettiğimiz üzere doğru ses frekansını ve kaliteli bir tonu çıkartabilmek için mutlaka uzun ses çalışması yapmak zorundayız.Yeni başlayan dostlarımız her gün mutlaka ortalama 10-15 dakika uzun ses üflemeye ayırmak zorundadırlar.Teknik için ton asla feda edilmemelidir.İyi bir ton , bir performansçının en değerli varlığıdır.İyi bir ton üretebilmek için ”tü” hecesi telafuz edilerek dilin kısa bir hareketiyle yeterli bir hava enstrümanın içine doğru üflenmelidir.

Pes sesler-Alçak tonlar üflenirken dudaklar daha serbest olup , kamışa fazla baskı gerekmezken,tiz sesler yüksek tonlarda daha çok baskı gerekir ve kamış o oranda alt çene ve dudak yardımı ile sıkılıp gerekli baskı verilir.

İyi bir icracı olabilmek için ; klarnet icra ve teknik çalışmaları düzenli bir şekilde çalışılıp , her gün pratik yapılıp , adım adım uygulanarak ilerlenmelidir.

İyi bir icracı olabilmek için ; nota bilinip , enstrüman notasıyla icra edilip , tonun zerafeti ve dilin hafifiliğine sahip olunmak gerekmektedir.

Ton çalışmaları gerekli ölçüde yapılıp , oturduktan sonra klarnet hakimiyeti için gerekli parmak hızlandırma çalışmalarına geçilmelidir. Ton üretirken özellikle hızlı pasajlarda parmaklar ve dil kusursuz bir uyum içinde çalışmalıdır ve bunun için parmak hızlandırma çalışmaları yeterli ölçüde yapılıp klarnet hakimiyeti sağlanmalıdır.

Klarnette belirli bir alt yapısı olan öğrencilerle teknik gelişimi,düzeltmesi ve repertuar çalışmaları yapılmaktadır.

MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Klarnet DERSi ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not : Klarnet Kursu Derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.

Yeni Enstrüman Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli Enstrüman alabilme şansınızda olabilecektir.

Senkron Müzik Klarnet Kursu ve Dersi Ankara

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Klarnet eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Klarnet Kursu Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Klarnet Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecelik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

Trinity College Klarnet Konservatuar ve Müzik Öğretmenliği Diploma Programı Ayrıntılı Bilgi İçin ;

https://www.senkronmuzikkursu.com/muzik-hakkinda/trinity-guildhall-diploma-programi.html

7 Cevap “Klarnet Kursu”

 1. OSMAN OKUR dedi ki:

  ankaradayım klarnet kursuna katılmak istiyorum. yaş 45 yetenek yok denecek kadar az. ama öğrenme isteğim fazla. kurslar hakkında bilgi almak- fiyatlar hakkında da

 2. hakan dedi ki:

  merhaba fiyat hakkında bilgi alabilirimiyim

  • Emre dedi ki:

   Merhabalar sitemizdeki iletişim bölümünde yer alan telefonlarımızdan bize ulaşırsaniz fiyatlarımız hakkında ayrıntılı bilgi verebiliriz yada isterseniz Biz Sizi Arayalım bölümüne yazarsanız biz size ulaşırız.

 3. emre kibar dedi ki:

  cok sevdıgım bı calgı. ucret ve yer konusu göruşursek sevınırım 0312 328 84 76

 4. Kenan Dalkılıç dedi ki:

  Klarnet kursları ayda kaç saat ve grup veya bireysel fiyatlarınız nedir? Bir gün gelip dinleme imkanımız var mı?

 5. soner dedi ki:

  Merhaba klarnet kursu için detaylı bilgi almak istiyorum. 05070480543

 6. oktay dedi ki:

  Mrb 32 yasindayim klarnet egitimi almak istiyorum hic tecrubem yok ama muzik kulagim iyidir ucret ve ders konusunda bilgi almak istiyorum

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.