Şan – Solfej Kursu

Şan Kursu / Dersi Ankara

 

Şan Kurslarımız Ankara Kızılay , Batıkent , Yıldız Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımızla mevcuttur ;

Şan Derslerimiz / Kurslarımız ;Bir müzik parçasının notalarını, do, re, mi gibi tek sesli adlarla okuyarak seslendirmeye denir. Bu anlamıyla solfej, bir müzik parçasının notalarını okumak ya da çalmak ile özdeştir. Müzik öğretiminde bu amaçla yapılan çalışma ve araştırmalara da solfej denir. Bu çalışma a, o, u gibi ünlülerle yapılırsa buna vokaliz adı verilir.

 Solfej çalışmasında öğrenciler anahtarları, ses aralıklarını ritimleri, tonalite ve değiştirme işaretlerini, özetle müzik yazımının bütün öğelerini tanımayı ve bunları gerçek seslere dönüştürmeyi öğrenirler.Bu bakımdan solfej müzik öğreniminde önemli bir yer tutar. Yalnızca şan öğrencileri değil, çalgı öğrencileri de solfej eğitimi görürler. Uzman eğitmenler önderliğinde öğrencilere doğru nefes kullanım teknikleri,doğru şarkı söyleme pozisyonları ve güzel şarkı söyleme teknikleri öğretmenin yanısıra,başlangıç düzeyinde temel müzik eğitimi de vererek müziksel gelişimlerini geliştirmek programımızın asıl amacıdır.

– Streching / Esneme Egzersizleri
– Esneme Çalışmaları (Vücut üzerindeki tüm gerilimi yok etmeye yönelik çalışmalardan oluşan esneme çalışmaları)
– Nefes Teknikleri ve Nefes Çalışmaları
– Nefes Egzersizleri, Diyafram Çalışmaları, Nefes Alma ve Nefes Verme Egzersizleri
– Duruş Teknikleri ve Doğru Duruş Çalışmaları
– Diksiyon Çalışmaları (Konuşma Egzersizleri)
– Sesli ve Sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapılan çalışmalar
-Ton ve Rezonans
– Doğru tonu ve rezonansı bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
– Şan Egzersizleri
– Sesli ve Sessiz Harfler ile hece çalışmaları, Ses Perdelerinin (Orta Sesler, Göğüs Sesleri ve Kafa Sesleri) Yerlerinin Belirlenmesi
– Artikülasyon
– Stil Analizi Çalışmaları
– Türkçe ve Yabancı Repertuar Çalışmaları
– Play Along (Hazır Altyapılar) ile Yapılan Çalışmalar…

MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU EĞİTİMİ

Koro, ‘birlikte şarkı söyleme’nin doğru, kurallı, müziksel bütünlük içinde uygulandığı grubun adıdır. Tür olarak çoksesli (Polifonik) ve tek sesli olmak üzere ikiye ayrılırlar. ‘Ekip bilinci, takım ruhu’ gibi isimlendirilen çalışma disiplinlerinin iyi birer örneği olan korolar, çeşitli müzik tarzlarını icra ederek branşlaşabilmekte ve böyle isimlenmektedirler: Klasik Batı Müziği koroları, Türk Sanat Müziği, Halk Müziği koroları gibi. Korolar yaş gruplarına göre de farklı yapıdadırlar: Gençlik koroları, Çocuk koroları, Yetişkinler koroları gibi.

PROGRAM İÇERİĞİ

 • Doğru nefes alma ve ses çıkarma,
 • Sesi müziksel olarak doğru kullanma,
 • Temel nota bilgisinin, yerini ‘ses-melodi tekrarı’ yöntemine bırakmasını takip eden teknik çalışmalar,
 • Repertuvar çalışması

KİMLER KATILABİLİR?

Merkezimizde uygulanmakta olan koro eğitimi, şarkı söylemeyi seven her yaş grubundan katılımcılara açıktır.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Şan DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not : Şan Kursu Derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilir.

Senkron Müzik Şan Kursu ve Dersi Ankara

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Şan eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Şan Kursu Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. TRİNİTY  College Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Şan Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

28 Cevap “Şan – Solfej Kursu”

 1. Dilay Utkan dedi ki:

  iyi günler şan dersi almak istiyorum. Ancak ücret de önemli , ücret hakkında da bilgi verir misiniz?

  • Emre dedi ki:

   Şan Eğitimi almadan önce müziksel işitmenize ne durumda olduğunu bakılması lazım.. Özel Ders şeklinde eğitimlerimiz yapılmaktadır… Ücretlerimiz hafta içi ve hafta sonu programlarına göre değişiklik gösteriyor.. İletişim için telefon numarası bırakabilir veya mail yoluyla da bilgi sahibi olabilirsiniz..

   • Muhammet dedi ki:

    Merhaba, ben hem san dersi hem de makam dersi almak istiyorum. Ucretleri hakkinda bilgi alabilir miyim? Cevabinizi mail adresime donebilirseniz sevinirim. Tesekkurler

   • yunus emre dedi ki:

    hocam şan ve makam dersi almak isteyen arkadaşımızla hemfikirim aslında. böyle bir imkan var mı? fiyatlarınız nedir? Teşekkürler.

   • Batuhan Yılmaz dedi ki:

    iyi günler,

    6 yıldır amatör olarak klasik gitarla hobi olarak uğraşıyorum. şan eğitimi alarak hem hatalarımı düzeltmek hem de insanlara seslenişimdeki yanlışları görmek/düzeltmek istiyorum.

    daha önce size yapılan yorumların bir tanesinde ücret sorulmuş ve siz de telefonla veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz demişsiniz.

    haftada bir gün için eğitim ücretiniz ne kadardır?.

    şimdiden teşekkür ederim.

 2. EMRE dedi ki:

  Merhaba şan dersi için bilgi almak istiyorum. acaba ne kadar devam etmem gerek ücret ne kadar hafta içi yada hafta sonu ?

 3. gonca düşmez dedi ki:

  iyi günler şan dersi için ücret hakkında bilgi almak istiyorum sertifika almamız mümkün mü eğitim sonunda?

 4. Tayyip dedi ki:

  merhaba şan be dersi almak istiyorum.bilgi ve fiyat verebilirmisiz.

 5. aybuke dedi ki:

  ben şan dersi almak istiyorum da daha önce çok sahneye çıkmışlığım var konser verdim müziği çok seviyorum şarkı söylemek benim hayatımın bir parçası ve en çok yabancı şarkı söylüyorum sorun olmaz değil mi ve birde fiyatları nedir ?
  <3

 6. Tugce dedi ki:

  Merhaba ben san dersi hakkında bilgi almak istiyordum. Ders almak için hangi düzey olmak gerekiyor? Saatlik ücreti nedir? Ders saatlerini biz mi belirliyoruz? Simdiden Teşekkür ederim.

 7. Aylin dedi ki:

  Şan dersi ücretlerini merak ediyorum da mail adresime gönderir misiniz?

 8. Mehmet Al dedi ki:

  Ben çok profesyonel olmasa da gitar çalmayı biliyorum sesimi geliştirmek istiyorum , bu yüzden şan dersine başvuracam , öğrendiğim kadarıyla suresi zaten kişiden kişiye değişiyor ancak ortalama ne kadar sürer ve fiyatı ortalama ne kadardır bunları öğrenmek istiyorum .

 9. ahmet dedi ki:

  Merhabalar ,
  Şan dersleri konusunda bilgi almak istiyorum , Derslerin saatlik ücretlerini ne kadar ?

  Teşekkürler .

 10. Tuğba dedi ki:

  Merhaba ben şan eğitimi almak istiyorum ücret bilgilerini mail adresime gönderebilir misiniz ?

 11. nevroz dedi ki:

  merhabalar. ben şan dersi alıp sesimi geliştirmek istiyorum. Ücreti nedir acaba

 12. Yasemin dedi ki:

  Merhabalar.Şan eğitimi için belirli bir yaş sınırlaması var mıdır? Ve ücret bilgisini alabilir miyim? teşekkürler..

  • Senkron Müzik dedi ki:

   Şan eğitimi almak için ; bireylerde sesin oturması gerekmektedir ki bu yüzden ergenlik tamamlandıktan sonra herkes şan eğitimi alabilir. Ders ücretlerimiz için irtibat numaramız dan iletişime geçebiliriz.

 13. Ecem dedi ki:

  Merhaba ben bir şey sormak istiyorum şan dersi popüler vokalistlik ve Classic şan olarak ayrılıyormuş sizce Classic şan alan biri modern şarkıları da söyleyebilir mi

 14. cansu hzl dedi ki:

  Merhaba ben şan egitimi almak istiyorm. Saat kactan kaça ders verdiğinizi ve fiyatlari ogrenebilirmiyim?

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.