Bateri & Perküsyon Kursu

Bateri Kursu / Dersi Ankara

Bateri Kurslarımız Ankara Kızılay , Batıkent , Yıldız Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımızla mevcuttur ;

Bateri Derslerimiz / Kurslarımız ; Bateri çalabilmek için her şeyden önce ritim kulağına ihtiyaç duyulmaktadır.Baget kullanımına alışma konusunda ise çalışma petleri satın alınarak baget ‘le belirli egzersizleri yaparak geri dönüşü cok iyi olan kolların açılması beyin ve ellerin koordinasyonunu sağlamaktadır.Belirli egzersizlerle de kulağınızı geliştirmeniz mümkündür. Bir müzik parçasında sadece davulu duyarak ,bu  basit şekliyle de egzersiz yaparak kulağınızı geliştirebilirsiniz.

Bateri başlangıcında çalmak için stick kontrol egzersizlerini çalarken ,notalı olarak çalışmalar yapılır. 4’lük 8’lik 16’lık nota egzersizleri yapılarak başlanılır. Belli bir egzersizden sonra yan enstrumanlarla notalı çalışmalar yapılarak daha akademik ve daha keyifli bir biçimde bateri çalınabilir.

Bateri Kursu derslerimiz anlaşmalı olduğumuz,çok yakınımızda bulunan davul stüdyosunda uzman eğitmenimiz tarafından verilmektedir.Önceden randevu alındığı taktirde uzman eğiticilerimiz tarafından uygulanacak olan ritim ve müziksel işitme testiniz ücretsiz olarak yapılacaktır…

MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Bateri DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

 Not: Bateri  Kursu derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.

Senkron Müzik

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Bateri eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Bateri Kursu Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Davul veya Vurmalı Çalgılar Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

 

Perküsyon Kursu Ankara

Perküsyon Kurslarına amatör olarak hobi amaçlı,ya da profesyonelliğe adım atmak için katılabilirsiniz.

Arzu eden profesyonel müzisyenler; ister özel ders alabilir, isterseniz grubunuzla birlikte ensemble eğitim programımızı seçebilirsiniz.

Latin müziği i Batı Müziği veya Türk Müziği ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve pratik bilgilere ulaşabileceğiniz farklı kurs programları için bizimle iletişime geçebilirsiniz

 Çalışma temponuza göre hafta içi, hafta sonu, sabah veya akşam saatlerinde perkusyon dersi alabilirsiniz. Eğitmenlerimizin tamamı konservatuar mezunudur. Alanında uzman, genç, eğitim ve sahne tecrübeleri olan, sadece enstrümana değil müziğin geneline hakim eğitmen kadromuz hizmet vermektedir.

Perküsyon, vurmalı çalgıların geneline verilen isimdir. Ses çıkma prensiplerine göre birbirinden ayrılırlar. En genel bilinen enstrümanlar; darbuka, bongo, timpani, marakas, kahon ( cajon ), ve benzeridir. Fakat perküsyon sadece vurmalı çalgılar değildir. Düdük, borozan, piyano, kanun, bateri, zil çeşitleri de perküsyon aletleri içerisindedir. Çalım şekillerine göre telli çalgılar da ( elektro gitar,bas gitar) perküsyon aleti sinyalleri verebilirler.

Perkusyon Kursu içeriği

 • Enstrümanların tanıtılması
 • Perküsyon mantığının anlaşılması
 • Ritim teorisi
 • Ritim egzersizleri
 • Perküsyon aletleri için el kullanımı
 • Alet kullanarak perküsyon çalma (baget,sopa vb.)
 • Vuruş teknikleri
 • Müzik türlerine göre ritim çalma
 • Farklı enstrümanlar ile eşlik çalımı
 • Doğaçlama
 • Notasyon bilgisi ve partitür okuma
 • Müzik ve Ritim Terapi
Not: Perküsyon derslerimiz bire bir özel veya grup dersleri şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için  haftada 1 saat lik programlar halinde ; 3 veya daha çok kişili gruplarda haftada 2 saatlik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarakta bire bir özel derslerimiz haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Bateri DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

 

Hobi Perküsyon Kurs Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Davul veya Vurmalı Çalgılar Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

3 Cevap “Bateri & Perküsyon Kursu”

 1. ergin lüle dedi ki:

  iyi günler . ben ankarada askerlik yapıyorum ve bateride kendimi biraz geliştirdim ama biiraz daha gelişirmek istiyorum kendimi yeterli bulmuyorum … ve sizden bateri dersi almaya başlarsam haftada 1 saat falan fiyatı ne olur sizce ? 3 ay kadar bir zamanım var . ltfn bir yardımcı olun . sizden haber bekliyorumm … iyi günler …

 2. özlem ünlü dedi ki:

  merhaba

  perküsyon kursunun ders saatleri ve ücreti hakında bilgi alabilir miyim ?

  teşlekkürler.

 3. Alp Erdoğdu dedi ki:

  Sertifika alınan perküsyon kursunuz var mı? Süresi ve ücreti nedir.

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.