Akustik & Elektro & Bas Gitar Kursu

Gitar Kursu / Dersi Ankara

Akustik Gitar Kursu / Dersi Ankara

Akustik Gitar Kurslarımız Hakkında Ayrıntılı Bilgi ; 

Akustik Gitar, genelde gövde ve saptan meydana gelmiş altı telli bir enstrüman’dır. Akustik gitar klasik gitara göre, gövdesi daha geniş ve basık, sapı daha ince ve sert ağaçtan yapılmıştır. Klasik gitardan en önemli farkı, tellerinin tümünün çelikten olmasıdır. İlk dört teli çelik üzerine sarımlı kalın tellerden, diğer iki teli ise sarımsız çelik tellerden meydana gelmiştir. Bu özelliğinden dolayı klasik gitara nazaran daha sert ve daha temiz ses verir.

Akustik gitarlar genellikle pena ile çalınır. Daha çok rock, jazz ve blues müzik türleri için tercih edilen bir gitar türüdür. Bizde akustik gitar derslerimiz sırasında bu tarzlardan öğrenmek istediğiniz tarz doğrultusunda bir program hazırlayarak herkesin beklentileri doğrultusunda öğrenciyi sıkmayacak bir yol izlemekteyiz.

 Elektro Gitar Kursu / Dersi Ankara

Elektro Gitar Kursu Ankara; Eğitim Merkezimizde vermiş olduğumuz elektrogitar ve bas gitar eğitiminde öncelikli olarak temel müzik bilgisiyle genel yeterlilik sağlanarak kişilerin müzikal beğenisi doğrultusunda şekillenen bir eğitim planı hazırlanmıştır. Elektrogitar ve bas gitar popülerliği neticesinde pek çok müzik türünde yer alan enstrümanlardır. Programın birinci basamağını gitarist adayının yatkın olduğu ve sevdiği müzik türünün belirlenmesi oluşturmuştur.Seçilen türe ait müzisyenlerin ve müzik gruplarının eserlerinin seslendirilmesi eğitimin ikinci basamağını oluşturmaktadır. Amaç gitarist adayının beğenisine yönelik bir repertuvar oluşturmaktır. Gitarist adaylarımız dershanemiz bünyesinde gerçekleştirilen dinleti ve konser aktivitelerin de görev alarak gerek solo gerek müzik topluluklarıyla performans sergileyerek sahne deneyimini kazanma şansına da sahiptirler.

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Bas Gitar Kursu / Dersi Ankara

Temel gitar eğitimine benzer tutuş,pozisyonlar,sağ ve sol el çalışmalarıyla başlayan bas gitar derslerimiz,enstrüman üzerinde gamlar,yürüyüşler ve teorik bilginin kazandırılmasıyla devam eder.

Teknik ve ritmik egzersizler seçtiğimiz etütlerle birlikte öğrenciye kazandırılmakta,bu amaçla pratik eğitim yolları izlenmektedir. Slap,walking,ritim kalıpları gibi teknik konular,hazır alt yapılar üzerinde grup öncesi performans çalışmalarıyla desteklenmektedir.

MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM GİTAR DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not: Elektro Gitar Derslerimiz bire bir özel ders şeklinde veya 2 kişili grup dersleri şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilir.
Not: Bas Gitar Derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilir.

Not : Yeni Gitar’a başlayacak öğrencilerimizin enstrüman alabilmesi için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından indirimli gitar alabilme şansı olacaktır.

Senkron Müzik Gitar Kursu / Dersi Ankara

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Elektro Gitar ve Bas Gitar eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Elektro Gitar Kursu ve Bas Gitar Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Elektro Gitar veya Bas Gitar Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

Trinity College Elektro Gitar ve bas Gitar  Konservatuvar ve Müzik Öğretmenliği Diploma Programı Ayrıntılı Bilgi İçin ;

https://www.senkronmuzikkursu.com/muzik-hakkinda/trinity-guildhall-diploma-programi.html

Ayrıca İngilterede RockSchool College Elektro Gitar ve Bas Gitar  Diploma Programı Ayrıntılı Bilgi İçin ;

https://www.senkronmuzikkursu.com/muzik-hakkinda/rockschool-sertifa-ve-diploma-programi.html

Gitar Çalmayı Öğrenmek İçin Ne Yapmak Lazım?

1 Yorum “Akustik & Elektro & Bas Gitar Kursu”

  1. Simge dedi ki:

    Kurs hakkında daha geniş bilgi almak istiyorum haftalık saatleri ve fiyatları gibi. Mümkün mü ??

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.