Keman & Çello Kursu

Keman Kursu / Dersi  Ankara

Keman Kurslarımız Ankara Kızılay , Batıkent , Yıldız Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımızla mevcuttur ;

Keman Derslerimiz / Kurslarımız Eğitimine küçük yaşlarda başlamanın büyük önemi vardır. Bazı eğitimciler her bireye çocukken okuma yazma öğretildiği gibi müziğin de öğretilmesi gerektiğini vurgulamışlardır. Bunun gerçekleşmesindeki en önemli etkenin çocuk yaşlarda eğitimine başlamak olduğunu belirtmişlerdir. Öyleyse “keman öğrenmeye/çalmaya olabildiğince erken yaşlarda başlanmalıdır” diyebiliriz.

Yaylı çalgı çalan öğrencilerde başlangıçta sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri, entonasyondur. Çalıcının keman çalmak için gerekli fiziki yapıya ve yeteneğe sahip olmasına karşın sesleri doğru çalmama olasılığı vardır. Örneğin kemanda dört tel olmasına karşın yarım aralıklardan oluşan 53 farklı ses çalma olanağı vardır. Öğrencilerin keman çalarken tutuşlarını bozdukları taktirde, seslerin çoğunun bozulacağı kesindir. Örneğin birinci parmak yarım ses pesleştirildiğinde (kalınlaştırıldığında), diğer parmaklar da çalarken, hafifçe doğal olmayan bir pozisyon oluşacağından seslerin hepsi pesleşir. Bunun için hangi pozisyonda isek, onu korumak, yani sol elimizin tutuşunu bozmamamız gerekmektedir. Bütün bunlar entonasyonu sağlayacak öğelerdir. Ses temizliğinin sağlanması, parmaklarımızın durumunu görsel olarak inceleyerek de yapılabilir. Öğrenci, kemanı yavaş tempoda çalarak ve tuşeye bakarak notanın yerini belirleyip öğrenebilir.

 • Çift Ses Çalışmaları

 • Akor çalışmaları

 • Flageolet (Flajöle) Tekniği

 • Glissando (Glisendo)

 • Vibrato

Keman Kursu Eğitimi temel pozisyonda yayı ve tuşeyi doğru teknikle kullanma egzersizleri ile başlar. Yay tutuş ve doğru entonasyonu kazanmak adına keman için yazılmış belirli metotlar kullanılır. Eğitimin ileri aşamasında keman üzerindeki diğer pozisyonlar işlenir.
Eğitim programı aşamalı olarak öğrencinin seviyesine uygun eserler ve etüdler üzerinde çalışılarak devam eder.

MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Keman DERSİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not: Keman Kursu – derslerimiz bire bir özel şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için  haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarakta bire bir özel derslerimiz haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.

Not : Yeni Keman’a başlayacak öğrencilerimizin enstrüman alabilmesi için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından indirimli Keman alabilme şansı olacaktır.

Senkron Müzik Keman Kursu ve Dersi Ankara

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Keman eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Keman Kursu Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Keman Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

Trinity College Keman Konservatuvar ve Müzik Öğretmenliği Diploma Programı Ayrıntılı Bilgi İçin ;

https://www.senkronmuzikkursu.com/muzik-hakkinda/trinity-guildhall-diploma-programi.html

 

 

Çello (Viyolonsel) Kursu / Dersi Ankara

Çello Kurslarımız Hakkında Ayrıntılı Bilgi ; 

16. yüzyıl’da ilk örnekleri Fransa’da ortaya çıkan, esasen şekli kadın vücudunu andıran yaylı bir çalgıdır. ‘Viola de gamba’ adı verilen türü hariç perdesizdir.

Keman, viyola ve kontrbas ile aynı ailedendir. Keman ile viyolonselin şekilleri büyük oranda birbirini andırsa da boyutları çok farklıdır. Karşıdan bakıldığında gövdesinin orta bölümünde bulunan ve el yazısı ile ‘f’ harfini andıran 2 ses deliği vardır. Yayın tellere teması ile titreşen tellerden çıkan ses, gövdenin içindeki havayı titreştirerek bu deliklerden geri döner.

Not: PERDESİZ ENSTRÜMANLAR OLMALARINDAN DOLAYI DİĞER ENSTRÜMANLARA GÖRE MÜZİK KULAĞI DAHA DA ÖNEM KAZANMAKTADIR.BU YÜZDEN ÖNCEDEN RANDEVU ALINARAK UZMAN EĞİTMENLERİMİZ TARAFINDAN ÜCRETSİZ KULAK, RİTİM TESTLERİNE KATILMANIZ MÜMKÜNDÜR.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM  Çello DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not :Keman ve Çello derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilir.

Not : Yeni Çello’ya başlayacak öğrencilerimizin enstrüman alabilmesi için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından indirimli Çello alabilme şansı olacaktır.

Senkron Müzik Çello Kursu ve Dersi Ankara

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Viyolonsel eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Çello Kursu Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Viyolonsel Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

Trinity College Viyolonsel Konservatuvar ve Müzik Öğretmenliği Diploma Programı Ayrıntılı Bilgi İçin ;

https://www.senkronmuzikkursu.com/muzik-hakkinda/trinity-guildhall-diploma-programi.html

21 Cevap “Keman & Çello Kursu”

 1. esin dedi ki:

  kema kurslarınız ücretlimi ?

 2. gözde dedi ki:

  ögenme süresi nedir

 3. gözde dedi ki:

  keman kurslarınızın ücreti nedir ve parmak yapısı önemli midir tam adresi alabilir miyim

 4. Emre dedi ki:

  Evet Kurslarımız bireysel ders veya grup dersleri şeklinde yapıldığı için uygun gün ve saatte programı başlatabiliyoruz… İyi günler dileriz..

 5. feyza dedi ki:

  iyi günler ben keman kursuna gelmek istiyorum yaş sınırı varmı bide ücreti ne kadar acaba?

  • Emre dedi ki:

   Her yaştan kişi Keman Eğitimi Alabilir.. Sadece Keman ve Çello Eğitimine başlamadan önce Müziksel işitme becerinize bakmamız gerekiyor. İstediğimiz düzeyde ise Keman eğitimi alabilirsiniz… Fiyat için Merkezimizi aramanız gerekmektedir… İyi günler dileriz..

 6. Senkron Müzik dedi ki:

  Teşekkür Ederiz…

 7. kemanistt dedi ki:

  KEMAN KURSUNA BAŞLAMAK İÇİN BİRÇOK KURS GEZDİM GÖRDÜĞÜM TEPKİLER HEP AYNIYDI İLGİ ALAKA YOK VE HEPSİ PARA ODAKLIYDI.UZUN ARAYIŞLARDAN SONRA SENKRON MÜZİK KURSUNU BULDUM HEM KURS MÜDÜRÜ ÖMER BEY OLSUN HEM KEMAN HOCAM OLSUN DÜNYANIN EN TATLI İNSANLARI …İLGİ VE ALAKANIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.:)

 8. Hatice dedi ki:

  Çello ve keman kurs ücreti hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim

 9. esra dedi ki:

  Kurslarinizin ucreti nedir?

 10. Rabia Bilgin dedi ki:

  Merhabalar ben 1.5sene keman kursuna gittim tutuş ve benzeri temel şeyler hakkında bilgim var,kendimi geliştirmek istiyorum.Şu anda bir sağlık problemim nedeniyle kursunuzu ziyaret edemiyorum,okul açılınca bir gelip konuşmak istiyorum.Beni fiyat hakkında şimdilik e mail yoluyla bilgilendirirseniz sevinirim.Kolay gelsin 🙂

 11. Aysel Yıldırım dedi ki:

  Fiyat konusunda bilgi verirseniz gçrüşmeye gelmek istiyorum

 12. Hazal Elmas dedi ki:

  çello kurs ücretini e mail yoluyla bana bildirirseniz sevinirim.

 13. Hakan dedi ki:

  Keman kursu fiyatlari ne kadardir

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.