Yan Flüt Kursu

Yan Flüt Kursu / Dersi Ankara

Yan Flüt Kurslarımız Ankara Kızılay , Batıkent , Yıldız Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımızla mevcuttur ;

Yan Flüt Derslerimiz / Kurslarımız ; Batı müziğinde en çok kullanılan flüt cinsi olan yan flütün Çin’de M.Ö. 900 yılından beri kullanıldığı bilinmektedir. Flüt, Avrupa’ya 12. yüzyılda, öncelikle Almanca konuşulan bölgeler olmak üzere girmiş ve ilk önceleri çoğunlukla askeri bandolarda kullanılmıştır. “Alman flütü” isminin verilmesi bu zamana denk gelmektedir. Flüt daha sonra 16 ve 17. yüzyılda oda müziğinde kullanılan bir enstrüman haline dönüşmeye başlamıştır. Bu ilk flütler, 6 parmak deliğinden ibaret tek parçadan oluşmaktaydı. Ancak 1600’lerde flüt, birbirine bağlı 3 parçadan ibaret olarak yeniden tasarlanmıştır. Aşamalı olarak flüte daha fazla tuş eklenmiş ve orkestra parçalarında yerini almaya başlamıştır. 1800’lü yıllarda 4 tuşlu flüt en çok kullanılan türü olmakla beraber, 8 tuşlusu da geliştirilmiştir.

Yan flüt ; parlak sesi ve kıvrak hareketleri yapabilme özellikleri dolayısıyla etkileyici melodileri çalmada çok kullanılan önemli bir solo ve eşlik çalgısıdır. Toplumsal olaylardan zafer coşkularını, sevinç ve mutlulukları, insan sevgisini, özgürlüğü, ilkbahar ve yazın doğal hareketliliğini, çiçekleri ve kuşların cıvıltısını müzikle anlatmayı en güzel yapan çalgıdır. Sesinde karamsarlık yoktur..

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…

MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Yan Flüt DERSİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız

Not: Yan Flüt Kursu – Derslerimiz bire bir özel şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için  haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarakta bire bir özel derslerimiz haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.

Yeni Yan Flüt Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli yan flüt alabilme şansınızda olabilecektir.

Senkron Müzik Flüt Kursu ve Dersi Ankara

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Yan Flüt eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Yan Flüt Kurs Programlarımızla beraber isteyen öğrencilerimiz Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanı vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Flüt Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

Trinity College Yan Flüt Konservatuvar ve Müzik Öğretmenliği Diploma Programı Ayrıntılı Bilgi İçin ;

https://www.senkronmuzikkursu.com/muzik-hakkinda/trinity-guildhall-diploma-programi.html

11 Cevap “Yan Flüt Kursu”

 1. ülkü dedi ki:

  birebir yan flüt kursunuz için,ücreti öğrenmek istiyorum.

 2. meysun dedi ki:

  Merhaba ,
  yan flüt kurs fiyatlarınızı öğrenebilir miyim .

  Teşekkürler.

 3. Zehra dedi ki:

  Bayan hocanız var mı acaba?

 4. Uğur dedi ki:

  YAMAHA YFL221 Yan flut ihtiyaçtan satılmaktadır.İlgilenenler 506-721-05-40 numarasından ulaşabilir.

 5. Gül dedi ki:

  Merhaba, yan flüt ve bağlama kurs ücretleri nedir?4 yaşında kızım var.Onunda öğrenmesini istiyorum erken mi?

  • Senkron Müzik dedi ki:

   Yan Flüt ve Bağlama Derslerimiz özel ders şeklindedir. 4 yaşındaki kızınız için 2 seçeneğimiz vardır. 1. Orff eğitimi , 2.Piyano eğitimi dir. Eğitmenlerimizin değerlendirmesi sonucunda uygun görmesi halinde derslere başlayabiliyoruz.Bunun içinde randevu alarak ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz İyi günler dileriz.

 6. Ozkan dedi ki:

  Iyi Gunler,

  Kizim 5,5 yasinda. Yan flut dersi almasini dusunuyorum. Kac yasinda baslayabilir?

 7. Elif dedi ki:

  3 yıl öncesinde 1 yıllık bi kursa yan flüt gittim. Şimdi her şeyden biraz biraz bilmeme rağmen hiçbirinde yeterli düzeyde iyi olduğumu düşünmüyorum. Sizi tercih edersem ücret ne kadar olacaktir

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.