Viyola Kursu

Ankara Viyolo Kursu ; Viyola günümüzde fazla bilinmemekle birlikte aslında orkestraların vazgeçilmez bir üyesidir. Aynı zamanda solo çalgı olarak da kullanılır. Yaylı çalgılar ailesine mensup olan bu enstrüman kemandan ebat olarak biraz daha büyüktür. Ses olarak alto(orta) sesli bir çalgıdır.

Kurumumuzda viyola kursu, klasik batı müziği ve nota eğitimiyle başlar ve teknik çalışmalarla desteklenir. Fazla bilinmemesine rağmen ses tınısı olarak insanı kendine bağlayan bir enstrüman olduğu için kısa sürede sevip ondan kopmak istemeyeceksiniz. En kısa zamandaviyola kursumuzda yerinizi ayırtın!

Viyola Mı, Yoksa Keman Mı Seçsem?

Viyola eğitimi diğer çalgılar gibi insanın bireysel gelişiminde çok büyük bir rol oynar. Öncelikle insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. Birey viyola çalarken beyninin çok yönlü düşünmesi gerekir. Viyola öğrenmek isteyen bir kursiyerin ilk öğrenmesi gerekenler; doğru viyola tutuş tekniği, sağ el yay tekniğinin çalgı çalarken bozulmaması ve tüm bunlarla aynı zamanda doğru nota okuma, metronomu iyi dinleme ve ritim uyumunu yakalamaktır. Bunları doğru bir şekilde yapan bir öğrenci hem görsel hem işitsel olarak kendini belli edecek, herhangi bir eseri çalarken daha çok keyif alacak ve viyolaya daha çok bağlanacaktır. Keyif aldığınız tarzda isteğiniz parçayı kendi çalgınızla çalıp kedinizi ifade edin ve bundan haz aldığınızı bizzat kendiniz deneyimleyin! Viyola kemana göre daha tok bir sese sahip olduğu için ilerleyen zamanlarda popüler çalgılar arasına girecek gibi görünmektedir.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM VİYOLA DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Not: Viyola derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için  haftada 1 saat lik programlar halinde ; 3 veya daha çok kişili gruplarda haftada 2 saatlik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarakta bire bir özel derslerimiz haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.

Senkron Müzik

”Trinity College London of Music”in

Ankara’daki Yetkili Viyola eğitimi ve sınav merkezidir.

Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. LCM Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Viyola Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecelik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

Yorum Yap

Yorum yazmak icin giris yapin.